monitoring domu

Monitoring domu w pracy

315

Choć monitoring domu wydaje się przydatny tylko przy wyjazdach wakacyjnych, warto mieć na niego oko również w pracy. Gdy cię nie ma może wydarzyć się wiele rzeczy, więc monitoring domu może okazać się kluczowy.

Codziennie opuszczasz dom na 8-11 godzin by zająć się pracą. W tym czasie czuwa nad nim system monitoringu, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, Ty również w każdej chwili możesz rzucić okiem czy wszystko jest w porządku. Monitoring domu jest dziś znacznie łatwiejszy w obsłudze, ale też bardziej potrzebny niż kiedyś.

Dlaczego potrzebujesz uruchomić monitoring domu, gdy jesteś w pracy?

Przeciwieństwie do wyjazdów okazjonalnych, przebywanie w pracy jest czynnością cykliczną i bardzo przewidywalną. Nie trzeba być dobrym obserwatorem by zarejestrować godziny, o których wyruszasz z domu i określić z dużym prawdopodobieństwem godziny przed którymi do niego nie wracasz. Dla potencjalnego włamywacza oznacza to dużo czasu, podczas którego może zaplanować i przeprowadzić kradzież, bez narażania się na spotkanie Ciebie. Jeśli w czasie gdy w domu nie ma żadnej osoby dorosłej, wyłączone są również systemu monitoringu, ryzyko bycia okradzionym znacznie wzrasta.

W jaki sposób monitoring Cię zabezpiecza?

Można powiedzieć, że monitoring domu jest raczej systemem dozoru i późniejszej identyfikacji sprawcy niż faktycznym zabezpieczeniem. Z punktu widzenia technicznego tak właśnie to wygląda, znacznie ważniejsza jest jednak ocena sytuacji z punktu widzenia potencjalnego sprawcy. Żaden przestępca nie chce zostać rozpoznany i przyłapany na gorącym uczynku. Z tego powodu domy chronione przez monitoring okradane są znacznie rzadziej, od tych nieposiadających systemów bezpieczeństwa.

Ponadto dzięki monitoringowi, reakcje firmy ochroniarskiej czy policji są znacznie szybsze i bardziej skuteczne. Niekiedy pozwala to ująć włamywacza bezpośrednio po zajściu i tym samym uniemożliwić mu schowanie lub sprzedanie łupu. Ostatecznie zawsze pozostaje funkcja identyfikacyjna. Policyjni śledczy są często w stanie rozpoznać dzięki nagraniu nawet zamaskowanego sprawcę – łatwo rozpoznać jego wzrost, posturę, ewentualnie charakterystyczne budy czy kurtkę.

monitoring domu w pracy

Co można kontrolować z pracy?

Nowoczesne systemy monitoringu są zintegrowane z odpowiednim oprogramowaniem. Może ono podejmować decyzje na zasadzie pewnej, określonej przez programistę autonomii, np. decydować o wezwaniu policji bez udziału człowieka. To samo oprogramowanie można jednak wykorzystać także w celu ułatwienia sobie osobistego dozoru nad domem. Widok z kamer można przeglądać na smartfonie, ekranie laptopa lub tablecie, a informacje o potencjalnych naruszeniach własności otrzymywać sms-ami. Bardzo przydatna jest także możliwość zdalnego wykonania zgłoszenia lub odwołania go bez wychodzenia z pracy czy choćby wykonywania telefonu.

Bardziej zaawansowane systemy monitoringu mogą też być zintegrowane z innymi urządzeniami domu – oświetleniem, bramami, czujnikami przeciwpożarowymi i innymi. Stopniowo monitoring staje się wszechstronnym narzędziem, z pomocą którego możesz kontrolować swój dom.
Warto więc zaopatrzyć się w urządzenia nowego typu, które są dziś tańsze i bardziej dyskretne niż kiedykolwiek wcześniej. Postęp pomaga Ci chronić dom.

Tekst zredagowano z pomocą informacji zawartych na stronie IVEL https://ivel.pl/i7,monitoring-domu.html, oferującej zdalne systemy monitoringu, które zabezpieczają twój dom i rodzinę. Nowoczesna technologia monitoringu pozwala na skuteczną ochronę.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...5 komentarzy do “Monitoring domu w pracy

 1. Kaska

  Super opcja, tylko gorzej jak szef się przyczepi że w trakcie pracy się gapimy w telefon i męża podglądamy 😀

  Odpowiedz
 2. Hertz

  Świetny artykuł, w dzisiejszych czasach istnieje dużo form monitoringu a nowoczesna technologia pozwala sterować domem za pomocą nawet smartfona

  Odpowiedz
 3. Gabi

  Dobry pomysł, zwłaszcza jak ktoś ma opiekunkę do dziecka to można sprawdzić czy wszystko ok, wiadomo jak z zaufaniem w tych czasach 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *