Jak walczyć z uciążliwą reklamą w sieci

173

Reklamy muszą być, co do tego nie ma dyskusji. W końcu z czegoś trzeba opłacić serwery, autorów, utrzymać serwis. Problem jednak w proporcjach.

Jeżeli uciążliwe reklamy stanowią większość treści na stronach, to powstaje pytanie, po co jest dany serwis? Czy reklamy mają pomóc utrzymać się na rynku wydawcy czy serwis jest tylko byle jakim dodatkiem do reklam?

Powoli dochodzę do wniosku, że znaczna części wydawców straciła rozsądek i pewien umiar. Liczy się target, reklama, klient, zleceniodawca. Internauta staje się dostarczycielem odsłon.

Internauci walczą z tym poprzez instalację dodatków blokujących reklamy lecz to ciągły wyścig technologiczny, raz góra są wydawcy, a za chwilę internauci. Nawet niepochlebne opinie w sieci o wydawcach tego nie zmieniają. Kasa jest ważniejsza.

Moim zdaniem należy uderzyć w reklamodawców. Wytłumaczyć w sieci na forach i blogach jakiemuś producentowi, że kolejna reklama napoju po prostu nam przeszkadza, że to nieuczciwe, że nie będziemy kupować od takiej firmy. Firmy niczego tak się nie boją jak negatywnych opinii w sieci.
Warto spróbować.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *