silownie zewnetrzne

Siłownie zewnętrzne – jakie urządzenia tam znajdziemy?

158

Siłownie zewnętrzne to bardzo ciekawe obiekty, które można spotkać w wielu polskich miastach. Takie siłownie są bardzo dobrze wyposażone, ale jakie urządzenia znajdziemy na siłowni zewnętrznej? Przeczytaj.

Narciarz czy twister? Znajdź swoje ulubione urządzenie do ćwiczeń!

Obiekt wyposażony jest w różne urządzenia do ćwiczeń, a urządzenia, które się w nim znajdują, są tak dobrane, by mogłyby na nich ćwiczyć osoby w różnym wieku. Na każdej siłowni zewnętrznej znajdziemy co najmniej kilka urządzeń do ćwiczeń. Pamiętaj, by przed każdym ćwiczeniem odpowiednio się rozgrzać, inaczej można nabawić się kontuzji!

NARCIARZ
Siłowni zewnętrzna na pewno posiada narciarza. Narciarz to urządzenie, które składa się w dwóch platform na nogi i ruchomych rączek. Narciarz świetnie nada się do ćwiczeń kardio. Dzięki ćwiczeniom na narciarzu ćwiczone są mięśnie pleców, grzbiety, bioder, nóg, brzucha i ramion, co korzystnie wpływa na układ krążeniowo- oddechowy. Jak ćwiczyć na narciarzu? Wystarczy stanąć na dwóch platformach, chwycić rękoma rączki i poruszać nogami i rękami na przemian w przód i tył.

narciarz silownia plenerowa

TWISTER
Twister to kolejne urządzenie, które posiada siłownia plenerowa. Składa się z ruchomego talerza, na którym stawia się obie nogi oraz poręczy do podtrzymywania się. Twister ćwiczy szczególnie skośne mięśnie brzucha, wzmacnia uda, pośladki, a także wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Jak ćwiczyć na twisterze? Wystarczy obiema nogami stanąć na talerzu i podtrzymując się, wykonywać skręty w prawo i lewo.

STEPPER
Bez steppera nie może się obyć żaden klub fitness, nie może go także zabraknąć na siłowni zewnętrznej. Składa się z dwóch małych platform, na które naprzemiennie wywiera się nacisk stopami. Dzięki temu, że ćwiczenia imitują wchodzenie po schodach, świetnie spalają tłuszcz, kształtują także biodra, działają na mięśnie nóg i pośladków. Jak ćwiczyć? Wystarczy stanąć obiema stopami na platformach i naprzemiennie je dociskać, ale nie do samego końca, ważne jest, by poruszać się naturalnie i swobodnie.

stepper silownia plenerowa
Artykuł zredagowano na podstawie informacji źródłowych zaczerpniętych ze strony http://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html. Firma Fit Park zajmuje się realizacją projektów związanych z aktywną rekreacją na świeżym powietrzu oraz oferuje wykonanie inwestycji z wykorzystaniem wysokiej jakości urządzeń przeznaczonych do outdoor fitnessu, do wyboru ze swojej bogatej oferty.

KRZESŁO DO WYCISKANIA
Na siłowni zewnętrznej często można znaleźć także krzesło do wyciskania. Ćwiczenie wpływa na rozbudowę i wzmocnienie górnych partii ciała. Poprawia ogólną kondycję fizyczną. Jak ćwiczyć? Trzeba prawidłowo usadowić się na krześle, chwycić za obydwa uchwyty i przesunąć je do przodu prostując przy tym ramiona. Krzesło do wyciskania to ćwiczenie, które także przeznaczone jest dla osób, które mierzą co najmniej 140 cm.

MOTYL
Motyl to kolejne urządzenie, które na pewno znajdziesz w siłowni zewnętrznej. Ćwiczy plecy, ramiona i klatkę piersiową. To urządzenie siłowe, które wspomaga rozbudowę górnych partii ciała i pomaga w utrzymaniu poprawnej postawy ciała. Ćwiczenie wykonuje się w pozycji siedzącej. Chwyta się uchwytów na wysokości barków i wykonuje się ruchy do przodu, łącząc dłonie. Na motylu nie mogą ćwiczyć osoby mierzące mniej niż 140 cm.

motyl silownie zewnetrzna

To tylko niektóre urządzenia, które możemy znaleźć na siłowniach zewnętrznych. Miejsca te są dostępne dla każdego (dzieci, rodziców, młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych). Poprawiają kondycję fizyczną, są usytuowane na świeżym powietrzu, co trzeba przyznać, jest dużym plusem. Można się na nie wybrać z rodziną lub przyjaciółmi i za darmo świetnie się bawić, poprawiając przy tym stan swojego zdrowia.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *