zadłużona wyspa opinie

Zadłużona Wyspa Opinie

612

Zadłużona Wyspa posiada bardzo pozytywne opinie klientów. Od lat pomaga zadłużonym pozbyć się długów poprzez pomoc w przeprowadzeniu Upadłości Transgranicznej.

Prawnicy spółki Zadłużona Wyspa prowadzili do tej pory kilkaset spraw dotyczących ogłoszenia upadłości konsumenckiej w Wielkiej Brytanii. Bardzo często osoby, które przychodziły do nas po pomoc, zostały wcześniej wprowadzone w błąd co do istoty sprawy. Dlatego poniżej chcieliśmy zdementować kilka fałszywych opinii i mitów, z jakimi spotkała się Zadłużona Wyspa.

zadłużona wyspa opinie

Zadłużona wyspa – opinie, których nie warto powtarzać
Upadłość transgraniczna ogłoszona w Anglii, nie działa w Polsce – Trudno powiedzieć skąd wzięła się ta opinia, ale łatwo udowodnić, że jest nieprawdziwa. Rozporządzenie Rady Europy z 2000 r (sygnatura: 1346/2000 z dnia 29 maja 2000) określiło właściwość miejscową sądów orzekających w sprawach upadłości konsumenckiej obywateli UE. Bankructwo ogłoszone na terenie któregokolwiek kraju Unii jest skuteczne we wszystkich krajach UE, w których systemach prawnych występuje w ogóle instytucja upadłości konsumenckiej. Potwierdził to polski Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 16 lutego 2011 r (sygnatura: II CSK 425/10).
Prawda: Upadłość ogłoszona w Wielkiej Brytanii jest skuteczna w Polsce i innych krajach UE.

zadłużona wyspa
zadłużona wyspa

Polskich długów nie trzeba zgłaszać przed brytyjskim sądem – Mylna opinia, z którą Zadłużona Wyspa spotkała się już kilkakrotnie. Nie zgłoszenie zobowiązań w czasie postępowania upadłościowego może mieć bardzo złe skutki: sąd może uznać to za celowe działanie na niekorzyść wierzyciela, lub zdecydować o oddaleniu wniosku o upadłość transgraniczną. Ponadto polskie prawo stwierdza, że nawet gdyby upadłość była ogłoszona, to nie dotyczy ona nie zgłoszonych zobowiązań.
Prawda: Przed brytyjskim sadem należy zgłosić wszystkie długi, także te zaciągnięte w Polsce.

Brytyjski syndyk nie może zając majątku w Polsce – Ustawodawcy obu krajów przewidzieli, że znajdą się „bankruci”, którzy zechcą ukryć majątek za granicami. Do masy upadłościowej trafia cały majątek (podlegający zajęciu) osoby ogłaszającej bankructwo transgraniczne. Współpraca wewnątrz UE jest na tyle rozwinięta, że sąd w Wielkiej Brytanii nie ma szczególnych trudności ze sprawdzeniem stanu posiadania dłużnika w Polsce. W przypadku gdyby osoba ubiegająca się o upadłość ukryła istotne elementy majątku, prawdopodobnie skończy się to oddaleniem wniosku o upadłość.
Prawda: Syndyk określony przez sąd w Wielkiej Brytanii zarządza spieniężeniem majątku dłużnika także w Polsce. W przeciwieństwie do polskiego syndyka, z reguły jest jednak nastawiony na współpracę.

zadłużona wyspa opinie

Upadłość transgraniczna nie chroni przed długami podatkowymi – Kolejna opinia, którą eksperci Zadłużonej Wyspy spotykają dość często. Bardzo trudno powiedzieć skąd się wzięła, gdyż nawet polskie przepisy mają zamknięty katalog wierzytelności niepodlegających umorzeniu i nie ma w nim długów podatkowych. To znaczy, że długi wynikające z niezapłaconych podatków i obowiązkowych ubezpieczeń społecznych po ogłoszeniu upadłości zostaną anulowane.
Prawda: Upadłość transgraniczna chroni przed długami wobec ZUS, US i analogicznych instytucji we wszystkich krajach członkowskich UE.

Wystarczy raz (lub kilka) przyjechać do Wielkiej Brytanii by ogłosić tu upadłość – Na pewno prowadziłoby to do turystyki upadłościowej do tego z państw UE, gdzie akurat przepisy byłyby najkorzystniejsze dla dłużnika. Nic zatem dziwnego, że sprawa została doprecyzowana we wspomnianym już rozporządzeniu Rady Europy.
Prawda: Upadłość można ogłosić tylko w kraju gdzie ma się centrum swoich interesów, a więc faktycznie mieszka i pracuje.

Zadłużona Wyspa prosi wszystkich zainteresowanych by powtarzać jedynie sprawdzone, rzetelne opinie i nie wprowadzać w błąd osób faktycznie potrzebujących pomocy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...2 komentarzy do “Zadłużona Wyspa Opinie

  1. Mariusz

    Witam 10 lat temu narobilem sobie dlugow w Polsce potem wpadlem w konsolidacje potem windykacje (z odsetkami ponad 100tys zl napewno) az wkoncu wyjechalem do UK gdzie poczatki byly ciezkie i tez mam troche dlugow (pozyczki z odsetkami ponad 10tys £) jakis czas temu zmienilem myslenie, mam rodzine , spolke LTD jednosobowa (kierowca) dogadalem sie niektorymi wierzycielami tutaj w UK bo jest naprawde inne podejscie do dluznika ale jest ciezko i sie zastanwiam czy upadlosc konsumencka transgrniczna moglaby mi pomoc zaczac od nowa z czystym kontem . Majatku nie posiadam tylko auto tutaj w UK. Czy jest jakas nadzieja zeby otrzymac druga szanse i pozbyc sie dlugow i ile to moze kosztowac. Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *