Tłuszcze w diecie

84

Zazwyczaj budowanie sylwetki wiąże się nie tylko z przybraniem masy mięśniowej, ale także z redukcją, która wśród panów, dążących do efektywnego kaloryfera na brzuchu jest niezwykle ważna.

Bardzo często popełnianym błędem, zwłaszcza, gdy nie mamy większej świadomości procesów metabolicznych, jest pomijanie tłuszczu w codziennej diecie i jak najskuteczniejsze jego wyeliminowanie. Zdawać by się mogło, że skoro chcemy pozbyć się tłuszczu, powinniśmy go unikać, a już na pewno spożywać odrobinkę.

Otóż, jak to zwykle bywa, nic nie jest czarne, ani białe. Tłuszcz dzieli się więc na ten zdrowy i niezdrowy, a z pierwszego nie należy rezygnować bowiem pozwala na rozpuszczenie witamin A, D, E i K, a ponadto buduje błony komórkowe.

orzechy włoskie

Znajdziemy go między innymi w orzechach, migdałach, pestkach dyni i słonecznika, w oleju rzepakowym, kokosowym, oliwie z oliwek, tłustych rybach. To te składniki warto dołączyć do jadłospisu, nawet jeśli chcemy schudnąć, ich umiarkowana ilość z pewnością nam nie zaszkodzi.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *