tapety

Przyklejenie fototapety zlecić profesjonalistom czy zrobić to samemu?

658

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup fototapety do naszego mieszkania, to wcześniej lub później pojawia się kwestia położenia jej na ścianie. Mamy tu do wyboru dwie opcje: możemy zlecić to profesjonalnej ekipie lub zrobić samemu. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje wady i zalety, a w tym artykule postaramy się scharakteryzować każdą z opcji.

Podstawową różnicą między zatrudnieniem tapeciarza a samodzielnym kładzeniem fototapety jest cena. Usługi kładzenia tapet nie należą do najtańszych i wynoszą około 50 zł za metr kwadratowy. Jeżeli zdecydujemy się sami położyć fototapetę, to jedynym kosztem będzie nasz czas. Należy jednak mieć na względzie, że jeżeli nieumiejętnie będziemy przyklejać fototapetę, to możemy ją uszkodzić i wtedy oszczędność nie będzie już tak duża, a w razie najgorszego scenariusza samodzielne kładzenie fototapety może okazać się niesamowicie kosztowne, gdyż po porażce i zniszczeniu całej fototapety będziemy musieli zamówić ją od nowa i wynająć firmę zajmującą się montowaniem fototapet.

Wydaje się jednak, że jeżeli mamy chociaż niewielkie zdolności manualne i drugą osobę do pomocy, to warto pokusić się o samodzielne przyklejenie fototapety. Wbrew pozorom nie jest to specjalnie trudne zajęcie i można sobie z nim poradzić bez większych problemów. Wystarczy przestrzegać instrukcji i pracować bez specjalnego pośpiechu, skupiając się na jakości wykonywanej pracy. Zaleca się aby przed samodzielnym naklejaniem fototapet zapoznać się z dostępnymi w Internecie artykułami i obejrzeć filmy instruktażowe.

remonty

Drugim elementem, dla wielu osób kluczowym, jest czas. Do samodzielnego przyklejania fototapety możemy przystąpić niejako ,,z marszu” i skończyć całą operacją w ciągu jednego lub dwóch dni. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalnego tapeciarza, to może się okazać, że ma on pozajmowane terminy i jest w stanie przyjść do nas dopiero za kilka lub kilkanaście dni. Możemy znaleźć tapeciarza, który będzie w stanie odwiedzić nas bardzo szybko jednak wiąże się to z ryzykiem, że będzie to osoba niedoświadczona lub niemająca dobrej opinii. Możliwe jest też znalezienie firmy, która ma dobrą opinię, jest w pełni profesjonalna i w krótkim czasie zrealizuje nasze zamówienie. Niestety w takim przypadku trzeba się liczyć z tym, że cena świadczonych przez nią usług będzie znacznie wyższa niż kwoty, które oferuje konkurencja.

Rozważając wynajęcie specjalistycznej ekipy do przyklejenia fototapety, warto również zwrócić uwagę na wielkość fototapety. Jeśli ma ona zajmować w pomieszczeniu niewielką część ściany możemy spokojnie podjąć się samodzielnego montażu i zaoszczędzić tym samy pieniądze. Problem pojawia się gdy planujemy by fototapeta pokryła dużą przestrzeń czy nawet kilka ścian. W takiej sytuacji warto rozważyć czy nie wynająć do tego celu profesjonalistów, tak byśmy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane tak jak to sobie pierwotnie wyobrażamy.

Dla wielu osób spore znaczenie będzie miał fakt, że remont mieszkania udało im się wykonać samodzielnie. W ten sposób będą chcieli udowodnić sobie, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Inni zaś wychodzą z założenia, że jeżeli coś ma być zrobione dobrze, to muszą to zrobić sami.

Podsumowując: warto spróbować położyć fototapetę samemu, gdyż pozwala to zaoszczędzić spore kwoty i przysparza sporo satysfakcji. Ponadto wspólne kładzenie fototapety może we wspaniały sposób zintegrować rodzinę. Z usług fachowca warto skorzystać w wypadku, gdy obowiązki zawodowe nie pozwalają nam znaleźć czasu na remont lub gdy za grosz nie mamy uzdolnień manualnych i remont w naszym wykonaniu nieubłaganie zakończy się wielką katastrofą.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *